Drodzy Rodzice,
Proponujemy kolejne zadania, oczywiście do wyboru, na miarę możliwości Państwa i dzieci, w ramach pracy zdalnej. Dziękujemy za Państwa pomoc.
Kochane dzieci!
Kolejny tydzień już za nami. Dzisiaj czas na podsumowanie Waszych wiadomości na temat pracy rolnika. Pomoże Wam w tym prezentacja multimedialna wraz z zadaniami na dziś. Będzie muzycznie, matematycznie, literkowo i sportowo – czeka na Was wspaniała zabawa. Do dzieła!
Oto nasze propozycje na dziś:
1. Prezentacja multimedialna „Praca rolnika” (autor: Martyna Kwiecień). Kliknij na podany link i strzałkami przewracaj kolejne strony z zadaniami. Poproś kogoś dorosłego o przeczytanie poleceń, a może starsze rodzeństwo się z Tobą pobawi?
- Na początek czeka Cię zagadka obrazkowa. Czy już wiesz, kto jest na obrazku? Tak! To rolnik i gospodyni.
- Aby miło Ci się pracowało zaśpiewaj piosenkę „Stary Donald farmę miał”.
- Każdy rolnik musi czuwać, czy wszystkie zwierzęta są w zagrodzie. Policz więc kury a dowiesz się, ile ma ich nasz rolnik.
- Potrafisz sprawnie liczyć, ale czy poradzisz sobie z podzieleniem nazw narzędzi na sylaby? Na pewno tak – przecież to proste!
- Czy równie dobre masz oko co ucho? Sprawdź, i znajdź wszystkie literki k znajdujące się na obrazku.
- Napracowałeś się bardzo. Czas więc na trochę ruchu. Proponujemy Ci teraz zabawę w „Gimnastyczną ruletkę”. Zakręć kołem i zobacz, jakie ćwiczenie dla siebie wylosowałeś? Jakim zwierzątkiem byłeś?
- Każdy przedszkolak chce wyraźnie mówić. W doskonaleniu prawidłowej wymowy pomoże Ci wiersz „Wspólna praca” Ludwika Wiszniewskiego. Spróbuj naśladować odgłosy zwierząt jak wskazuje wiersz.
- Obejrzyj krótki filmik o chlebie i przypomnij sobie etapy powstawania chleba – pomoże Ci to utrwalić wiadomości na ten temat.
- Czas na zabawy plastyczne. Możesz wybrać coś dla siebie: albo pokolorować kolorowankę, albo rozkodować zaszyfrowany kolorami obrazek lub tworzyć obrazki w kaszy malując paluszkiem na talerzu z rozsypaną kaszą.
2. Pora na zasłużony odpoczynek – przerwę. Wypij szklankę wody lub soku lub zjedz owoc. Połóż się wygodnie i odpoczywając wsłuchaj się w panującą ciszę.
3. Czy lubisz słodycze? A wiesz skąd się biorą? Ta historyjka obrazkowa pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie. Przyjrzyj się obrazkom. Opowiedz je. Ułóż obrazki w odpowiedniej kolejności, aby powstała historyjka „Od buraka do lizaka?
pobierz kartę pracy tutaj: Od_buraka_do_lizaka.pdf
lub
Wykonaj Kartę pracy cz.2 nr 15 /Tropiciele 4-latek/ - połącz maszyny z ich cieniami, podziel ich nazwy na sylaby, powiedz do czego służą.
4. Dzisiejszy dzień zakończymy „na słodko”. Proponujemy Ci zrobienie wraz z mamą „domowych lizaków”. Mała porcja słodyczy z okazji weekendu nie zaszkodzi.
Lizaki z cukrem
Składniki
1 szklanka cukru
8 łyżek wody
14 łyżek soku malinowego
Sposób przygotowania:
- Wszystkie składniki łączymy ze sobą i gotujemy na małym ogniu przez 15 minut, mieszamy.
- Po lekkim przestudzeniu wykładamy łyżką na papier do pieczenia i wtykamy patyczki do szaszłyków. Zostawiamy do przestudzenia i gotowe!
źródło: https://www.przyslijprzepis.pl/galeria/lizaki-malinowe/lizaki-malinowe
Lizaki bez cukru
https://dziecisawazne.pl/5-przepisow-na-lizaki-bez-cukru/
Życzymy smacznego.
Pięknie pracujecie! Pochwalcie się więc swoimi poczynaniami na grupowym Facebook’u – będzie nam bardzo miło