• Czcionka:
  • zresetuj wielkość interlinii
  • włącz większą interlinie+

Tekst łatwy do czytaniaInformacje o przedszkolu w języku migowym

Zobacz wszystko

16 listopada w Przedszkolu Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi „Leszczynowa Górka” w Koninie odbyła się akcja związana z obchodami "Światowego Dnia Rzucania Palenia". Celem tej inicjatywy było zwiększenie świadomości przedszkolaków na temat szkodliwości palenia oraz zachęcanie ich rodziców do pozostawania wolnymi od tego nałogu. Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedziały się o negatywnych skutkach palenia dla zdrowia oraz zasadach zdrowego stylu życia.

W ramach działań edukacyjnych dzieci przystąpiły również  do tworzenia plakatów promujących rzucanie palenia. Każda grupa stworzyła kolorowy i pomysłowy plakat, na którym przedstawione zostały szkodliwe skutki palenia oraz korzyści zdrowotne związane z jego rzuceniem. Maluchy z ogromnym entuzjazmem wykorzystywały kredki, farby i kolorowe kartki, tworząc efektowne prace. Następnie dzieci wyruszyły na obchód po mieście, prezentując swoje plakaty przechodniom. Przedszkolaki pełne entuzjazmu opowiadały o tym, dlaczego warto rzucić palenie i jakie korzyści przynoszą decyzje o rezygnacji z tego nałogu.

W tym dniu hol przedszkolny przemienił się w kolorową galerię dzieł, pełną pozytywnych przekazów. Rodzice, nauczyciele oraz pracownicy przedszkola mieli okazję podziwiać zaangażowanie i kreatywność najmłodszych.

Akcja "Światowy Dzień Rzucania Palenia" w Przedszkolu Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi „Leszczynowa Górka” okazała się pełnym sukcesem. Dzieci nie tylko zdobyły wiedzę na temat szkodliwości palenia, lecz także aktywnie przyczyniły się do szerzenia tego przesłania w społeczności lokalnej. Przedszkolaki pokazały, że nawet najmłodsi mogą być zaangażowani w ważne społeczne inicjatywy, a ich kreatywność może przyczynić się do przekazywania istotnych przesłań.

Grupa dzieci, trzymająca w rękach plakat z czarno- czerwonym sercemGrupa dzieci, trzymająca w rękach papierowego papierosa oraz plakaty z napisem nie pal oraz palenie szkodziPlakat zachęcający do rzucania palenia. Na środku napis Światowy Dzień Rzucania PaleniaDzieci rysują czarno- czerwone serceGrupa dzieci idzie po osiedlu z plakatem zachęcającym do rzucania paleniaWystawa prac zachęcających do rzucenia palenia w holu przedszkolaWystawa prac zachęcających do rzucenia palenia w holu przedszkolaDziewczynka wskazuje na tablicy płuca palaczaGrupa dzieci trzyma plakat informacyjny zachęcający do rzucenia paleniaDzieci kolorują znak zakaz paleniaGrupa dzieci trzyma plakat informacyjny zachęcający do rzucenia paleniaPlakat zachęcający do rzucania paleniaGrupa dzieci stoi przed ekranem, na którym wyświetlony jest zielony plakat palenie albo zdrowie400434566 881300116915368 6952237064999003043 nGrupa dzieci idzie po osiedlu z plakatem zachęcającym do rzucania paleniaDzieci wykonują plakat zachęcający do rzucania paleniaWystawa prac zachęcających do rzucenia palenia w holu przedszkola

Przekierowanie na stronę Facebook