• Czcionka:
  • zresetuj wielkość interlinii
  • włącz większą interlinie+

Tekst łatwy do czytaniaInformacje o przedszkolu w języku migowym

Zobacz wszystko

Przedszkolaki najstarszych grup wraz z nauczycielkami z naszego przedszkola wzięły udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 2023 pod hasłem „PRZEDSZKOLAKI DLA POWSTAŃCÓW”. Obchody rozpoczęły się od zapoznania  z treścią i zadaniami zawartymi w książce „Jak Kuba i Helenka do powstania szli” D. Bazaniak, Z. Pilarczyka, oraz rozmową na temat Powstania Wielkopolskiego z wykorzystaniem plansz demonstracyjnych i prezentacji multimedialnej. Po przeprowadzonej rozmowie, dzieci wykonały zadania proponowane przez autorów książki oraz pokolorowały wybrane obrazki.  Dzieci przystąpiły do biegu w koszulkach z logiem przedszkola na cześć bohaterów powstania. W  najstarszej grupie dzieci wykonały pracę plastyczną na temat bohaterów powstania. Nauczycielki przygotowały prezentację na temat miejsc gdzie można w Koninie uczcić pamięć powstańców i na tej podstawie dzieci stworzyły prace plastyczne zgodnie z instrukcją. Jedna z prac została dostarczona do wyznaczonej placówki w celu przesłania jej do Poznania.

Udział w obchodach Dnia przedszkolaka pod hasłem „Przedszkolaki dla powstańców” pozwoliły na czerpanie radości ze wspólnego świętowania, poznania znaczenia Powstania Wielkopolskiego, jego symboli oraz budowania największej wartości- szacunku do bohaterów dzięki, którym dziś żyjemy  w wolnym kraju.

Dzieci w sportowych strojach stoją z flagami PolskiDzieci oglądają ilustracje upamiętniające Powstanie WielkopolskieDzieci oglądają prezentacje upamiętniającą Powstanie WielkopolskieDzieci oglądają ilustracje upamiętniające Powstanie WielkopolskieDzieci oglądają ilustracje upamiętniające Powstanie WielkopolskieDzieci w koszulkach z logo przedszkola biegną po wyznaczonej trasieDzieci rysują ilustracje upamiętniające Powstanie WielkopolskieDzieci w sportowych strojach stoją z flagami PolskiDzieci oglądają ilustracje upamiętniające Powstanie WielkopolskieDzieci wraz z nauczycielką oglądają ilustracje upamiętniające Powstanie WielkopolskieDzieci w sportowych strojach stoją z flagami PolskiDzieci siedzą na dywanie i słuchają opowiadania pt. jak Kuba i Helenka do powstania szli

Przekierowanie na stronę Facebook